Connect with us

KOSOVË

Shkurte Fejza dhe Hajrushi me pasaportë shqiptare!

Published

on

Këngëtarja Shkurte Fejza, së bashku me bashkshortin e saj, Hajrushin, janë pajisur me pasaporta shqiptare.

Sipas dekretit të fundit të Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, të datës 30.01.2018, Shkurte Bilall Fejza Behluli (Fejza) ka marrë nënshtetësinë shqiptare.

Shkurte Fejza, është njëra ndër këngëtaret më të suksesesshme në Kosovë, duke reziluar dhjetëra albume dhe bashkpunime.

Aktualisht ajo jeton dhe vepron në Prishtinë me bashkëshortin Hajrushin, djalin dhe tre vajzat./Insajderi.com/

Continue Reading