Connect with us

LAJME

Shqipëria dhe Greqia goditen nga një tërmet

Published

on

Një tërmet i fuqishëm ka goditur paraditen e sotme Greqinë.

Siç bëhet e ditur nga Instituti Europian Europian Sizmik, tërmeti ka rënë në orën 11:02 të paradites së sotme në Selanik.

Ai ka qenë 4 ballësh i shkallës Rihter, ndërsa mësohet se është ndjerë edhe në jug të Shqipërisë dhe në Maqedoni.

Nuk bëhet e ditur për dëme, shkruan syri.net

Continue Reading