Connect with us

LAJME

Shqipëtarët në protestë në Londër, kërkojnë dorëheqjen e Sekretares së Brendshme të Britanisë

Published

on

Dhjetëra shqiptarë kanë dalë në protestë ditën e sotme në Londër. Të veshur kuqezi dhe me pankarta në duar, shqiptarët kërkojnë dorëheqjen e Suella Braverman e cila pak ditë më parë në një deklaratë të sajën i cilësoi emigrantët shqiptarë kriminelë.

Shqiptarët i kërkojnë asaj që të bëjë gati valixhet e të marrë avionin për t’u larguar sepse s’mund të quajë fëmijët e shqiptarëve kriminelë./Teleskopi.info

Continue Reading