Connect with us

LAJME

Sonte mbahet seanca për zgjedhjen e Vjosa Osmanit kryeparlamentare

Published

on

Sot pritet të mbahet edhe një seancë tjetër pas asaj ku u formua Qeveria Kurti.

Klan Kosova mëson se seanca do të fillojë në ora 19:00 për ta votuar Vjosa Osmanin si kryetare të re të Kuvendit.

 

 

Kjo vetëm një orë pasi u betuan Kryeministri, ministrat dhe zëvendësministrat.

Continue Reading