Connect with us

LAJME

Sot moti me vranësira dhe intervale me diell

Published

on

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot me vranësira dhe intervale me diell.

“Vranësira gjatë ditës parashihen të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Në fushat termike nuk parashihen ndryshime të mëdha. Vlerat e temperaturave ekstreme do të jenë afërsisht të ngjashme me ato të ditës së mërkurë”, njofton IHMK