Connect with us

KOSOVË

Studentët bllokojnë Rektoratin

Published

on

Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës ka bllokuar Rektoratin e UP-së dhe nuk po lejon që askush të hyjë në këtë ndërtesë.

Kjo protestë është paraparë të zgjas dy orë.

Gjatë ditës së djeshme Organizata Studentore “Reforma” ka mbajtur një konferencë për media para Rektoratit ku i kanë shprehur pakënaqësitë e tyre ndaj udhëheqjes së Universitetit të Prishtinës.

Bllokimi është bërë pikërisht për arsyet që janë përmendur dje si ndërhyrja politike në UP, literatura, kriteret, transmeton Klan Kosova.

Continue Reading