Connect with us

LAJME

Të dielën mbahet ceremonia e varrimit të gazetares së RTK-së

Published

on

Të dielën, në orën 16, mbahet ceremonia e varrimit të gazetares Ardita Sylejmani-Bllaca.

Ajo vdiq të enjten pasi kishte komplikime shëndetësore gjatë lindjes. Nesër në ora 11:00 do të mbahet edhe mbledhje komemorative në RTK.

Ardita Sylejmani-Bllaca ka punuar prej dhjetë vitesh në Televizionin Publik. Ajo kishte përfunduar studimet themelore në Departamentin e Gazetarisë në Universitetin e Prishtinës ku ishte duke i vazhduar edhe studimet në nivelin master.

Ardita ka raportuar në fushën e drejtësisë dhe sigurisë, ndërsa ka realizuar qindra intervista me personalitete vendore e ndërkombëtare.

Pas vetes ka lënë bashkëshortin dhe tre fëmijë.

Continue Reading