Connect with us

LAJME

Tentohet të dhunohet një shtetase e Shqipërisë në Prizren

Published

on

Një femër, shtetase e Shqipërisë ishte tentuar të dhunohet nga një mashkull po ashtu shtetas i Shqipërisë, ka njoftuar policia e Kosovës.

Sipas tyre rasti ka ndodhur të enjten, më 21 korrik në Prizren.

“Viktima është dërguar për ekzaminim mjekësor në spitalin rajonal Prizren, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Rasti ne procedurë hetimore”, thuhet në raportin e policisë.