Connect with us

LAJME

Tërmeti çan murin dhe shemb gurët e Kalasë së Prezës

Published

on

Tërmeti i fortë që shkundi Shqipërinë orët e para të mëngjesit të sotëm, ka shkaktuar dëme edhe në Kalanë e Prezës.

Muri i kullës së lartë është çarë, si dhe kanë rënë disa gurë. Kalaja e Prezës është ndërtuar mbi një shkëmb por lëkundja ka qenë aq e fortë sa kjo kala edhe pse u ka rezistuar viteve, është dëmtuar rëndë, shkruan Shqiptarja.com, transmeton Klan Kosova

Continue Reading