Connect with us

LAJME

Tetë raste të reja me COVID-19

Published

on

Tetë persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, gjatë 24 orëve të fundit nga 81 testime të, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ndërsa nuk është raportuar për të vdekur, nga ky virus.

Në raportin 24 orësh, gjithashtu bëhet e ditur se dy qytetarë janë shëruar nga ky virus.

Ndërsa të raportuar janë dhe gjashtë persona të hospitalizuar thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Aktualisht në nivel  vendi janë 36 raste aktive me COVID-19. /Teleskopi/

Continue Reading