Connect with us

KOSOVË

Thaçi e pret Lushtakun, ka fjalë të mira për të

Published

on

Presidenti i kosovës Hashim Thaçi e ka pritur sot ish-komandantin e UÇK-së Sami Lushtakun.

Këtë e bëri të ditur në facebook.

Ja postimi shefit të shtetit:

Sot e takova bashkëluftëtarin e orëve të para të UÇK-së, Sami Lushtakun, i cili ka dhënë kontribut të çmuar për lirinë dhe pavarësinë e vendit. Krenohemi me të kaluarën, besojmë në të ardhmen! HTH

Continue Reading