Connect with us

KOSOVË

Trepçë, trafostacionin e merr flaka, bllokohen minatorët

Published

on

Trafostacioni i ndërmarrjes “Trepça” në Mitrovicë është përfshirë nga zjarri.

Këtë lajm e ka konfirmuar për medie edhe ushtruesi i detyrës së drejtorit menaxhues të “Trepçës”, Xhevdet Tahiri.

Ai ka thënë se nuk dihen shkaqet e zjarrit dhe nuk ka punëtor të lënduar.

Continue Reading