Connect with us

BOTË

Tronditet Turqia, katër të vdekur e dhjetëra të plagosur

Published

on

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur sot në Turqi, në zonën Kulp të Dijarbakirit.

Sipas raportimeve të mediave turke, mësohet se një eksploziv, që dyshohet se është vendosur nga anëtarët e organizatës PKK, shpërtheu gjatë kalimit të një automjeti civil që transportonte punëtorët e pyjeve.

 

 

Ndërkaq, po në të njëjta raportime thuhet se në vendin e ngjarjes kanë mbërritur një numër i madh i ambulancave. Gjithashtu në bazë të informacionit paraprak të policisë, si pasojë e shpërthimit kanë humbur jetën 4 civilë dhe 13 kanë mbetur të plagosur. (Index)

Continue Reading