Connect with us

LAJME

Vazhdon gara e ngushtë midis VV-së dhe LDK-së

Published

on

Një ditë pas zgjedhjeve të parakohshme, procesi i numërimit të votave është duke vazhduar.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në faqen zyrtare njofton se deri tani janë numëruar 96,07 për-qind të votave nga vendvotimet nga të cilat janë dërguar të dhëna, njofton Klan Kosova.

Lëvizja Vetëvendosje prinë me 198.215 të votave ose 25,77 për-qind.

Ndërsa Lidhja Demokratike e Kosovës ka marrë 192.901 të votave ose 25,08 për-qind

Continue Reading