Connect with us

LAJME

Vdes një i burgosur në spitalin e Pejës

Published

on

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se rreth orës 03:15 të mëngjesit të sotëm në Spitalin Rajonal të Pejës, ka ndërruar jetë i burgosuri me inicialet Z. Ll , i lindur më 1942.

I burgosuri, rreth orës 23:35 me rekomandim të mjekut të Q.K Dubravë është dërguar me urgjencë në Spitalin Rajonal të Pejës, ku përkundër ofrimit të ndihmës mjekësore ka ndërruar jetë.

Sipas SHKK-së Z.Ll, po vuante nga sëmundje të zemrës dhe mushkërive.

I njëjti ishte i dënuar për Veprën Penale; Vrasje e rëndë. Sipas procedurave, trupi i pajetë është dërguar për obduksion, transmeton Klan Kosova

Continue Reading