Connect with us

KOSOVË

Vjosa e para

Published

on

Lidhja Demokrtike e Kosovës e ka dorëzuar në KQZ listën me 110 emrat e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 6 tetorit.

Vjosa Osmani i prinë listës si e dominuar për Kryeministre, e pasuar nga Avdullah Hoti që në zgjedhjet e 2017-ës ka qenë bartës liste si i dominuar i koalicionit LDK-AKR-Alternativa.

Ndërsa siç njofton LDK përmes faqes në Facebook, numër tre në listë edhe Kujtim Shala dhe pas tij, Lumir Abdixhiku.