Connect with us

LAJME

Vrasja e Nikulajt, arrestohet në Marok vrasësi i dyshuar Ruben Saraiva

Published

on

Është arrestuar i dyshuari për vrasjen e biznesmenit Ardian Nikulaj.

Shtetasi portugez R.R.S, 28-vjeçar është arrestuar në Marok, njofton Policia e Shqipërisë.

28-vjeçari pritet që të ekstradohet në Shqipëri.

“Ndërkohë, vijon intensivisht puna kërkimore në bashkëpunim të ngushtë me partnerët, për lokalizimin dhe kapjen edhe të shtetasit të fundit të shpallur në kërkim në lidhje me këtë ngjarje”, thuhet në njoftim.

Ai dyshohet për disa vepra penale.

Biznesmesni Ardian Nikulaj, u vra para disa jave derisa po pinte kafe në biznesin e tij në Shën Gjin.

Si motiv i kësaj ngjarja që tronditi Shqipërinë dyshohet të jetë një hasmëri e vjetër me fisin Palaj.

Continue Reading