Connect with us

KOSOVË

Vrasja në Istog, mund të kishte më shumë viktima

Published

on

Një polic dhe një grabitës kanë mbetur të vrarë të enjten pasdite në qendër të Istogut. Por, bazuar në pamjet që janë përhapur në rrjetet sociale, aty ka mundur ë të ketë më shumë viktima. Kjo pasi që janë shkrepur disa herë armët, derisa në atë kohë numri i kalimtarëve ka qenë i madh.

Nga shkëmbimi i armëve, ka mbetur i vdekur polici Izet Demaj derisa po përpiqej që të pengonte grabitësin Kamer Metaj. E këtë të fundit e vranë kolegët  e policit.

Ndërkohë, më vonë janë arrestuar edhe dy të dyshuar, vëllai i viktimës sikur edhe një tjetër i afërm i tij.

Continue Reading