Connect with us

LAJME

Vritet polici në detyrë dhe disa të tjerë të lënduar

Published

on

Policia në Prizren kanë konfirmuar se gjatë një aksioni të policisë ka ndodhur një shpërthim dhe se një zyrtar policor ka humbur jetën.

Si pasojë e shpërthimi kanë mbetur të lënduar edhe dy pjestarë tjerë të Policisë si dhe një qytetar, njofton Klan Kosova.

“Mund të konfirmojmë se sot 28.01.2020 në orët e mbrëmjes gjatë një operacioni policor në fsh. Zhur të Prizrenit, dyshohet se ka ndodhur një shperthim ku si pasoj e këtij shpërthimi ende të pa identifikuar kanë pësuar lëndime tre zyrtar policor dhe një qytetar”.

“Si pasojë e lëndimeve/plagëve të pësuara dyshohet se njëri nga zyrtarët policor të ketë ndërruar jetë. Njësitet policore relevante dhe stafi menaxhues i PK-se kanë dalur në vendin e ngjarjes. Për informacione tjera do tju njoftojmë në vijim”, thuhet në komunikatë.

Continue Reading