Connect with us

LAJME

Vuçiq flet për Kosovën: Nuk ka pasur krizë më të madhe e më të rëndë

Published

on

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka mbajtur fjalim në tubimin e thirrur nga ai.

Nuk kishte se si të mungonte as tema e Kosovës, në veçanti veriut të saj.

Vuçiq tha se nuk ka pasur krizë më të madhe e më të rëndë.

“Nuk kemi pasur krizë më të vështirë dhe më të madhe në Kosovë. Pas këtij takimi do të kemi mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare për Kosovën. Dhe, kam frikë, shumë të këqija, sepse e di me kë kemi të bëjmë”, tha Vuçiq.

Vuçiq tha se po vjen një periudhë e vështirë për serbët, sidomos në çështjen e Kosovës.

“Sot, sikur qëllimisht e prisnin atë ditë, që një numër i konsiderueshëm burrash nga veriu të vinin në Beograd, nga Kosova, për të sulmuar ndërtesat komunale në Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq”, tha Vuçiq, shkruan Kosova-Online përcjell Klankosova.tv

Derisa sot në tri komunat, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zubin Potok, një numër i serbëve u përpoqen që të ndalojnë kryetarët e zgjedhur të këtyre komunave në zgjedhjet e 23 prillit që të shkonin në vendet e tyre të punës.

Për këtë arsye intervenoi edhe policia/Teleskopi.info/

Continue Reading