Connect with us

LAJME

Xhavit Halitit ia ndal fjalën Xhelal Sveçlës, VV lëshon seancën

Published

on

Një debat në mes deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla dhe kryesuesit Xhavit Haliti, ka bërë që deputetët e VV-së ta lëshojnë sallën e Kuvendit të Kosovës.

Derisa Sveçla ka drejtuar akuza ndaj Ardiana Hogjiq, kryesuesi Xhavit Haliti ia ka ndal fjalën duke thënë se po ofendon me çështje familjare.

Pas kësaj deputetët e VV-së, kanë lëshuar seancën. Kurse, deputeti Sami Kurteshi derisa dilte nga salla, i ka thënë Halitit se nuk njeh debat por vetëm frikën.

Continue Reading