Connect with us

SHËNDETËSI

Farat e kungullit ofrojnë shumë përfitime shëndetësore

Published

on

Farat e kungullit nuk janë vetëm të shijshme por edhe shumë të shëndetshme.

Ato janë burim i magnezit, manganit, hekurit, zinkut dhe bakrit.

Të gjitha këto minerale që kanë funksione bazike për funksionimin e organizmit.

Por më poshtë po ju paraqesim përfitimet shëndetësore që sjellin farat e kungullit.

Janë të pasur me shumë antioksidantë

Janë të mbushura me yndyra të dobishme

Rregullon nivelin e sheqerit në gjak

Përmirëson sistemin imunitar.

Continue Reading