Connect with us

SPORT

Anglia eliminon Kolumbinë

Published

on

Me një lojë jobindëse, kombëtarja e Anglisë e ka eliminuar Kolumbinë. Por krejt kjo ndodhi pas vazhdimeve dhe me penallti. Pjesa e rregullt e lojës u kry me rezultat 1-1. Fillimisht anglezët kaluan në epërsi nëpermjet Harry Keane i cili shënoi nga penalltia. Por, në minutën e 93 kolumbianët barazuan rezultatin nëpermjet qendermbrojtësit i cili bëri që loja te shkojë në vazhdime.

Vazhdimet prej 30 minutash nuk prodhuan fitues, prandaj fituesi u përcaktua nga ekzekutimi i penalltive. E në gjuajtjet nga 11 metra, anglezët ishin më të saktë, duke shënuar nga 4 gola, derisa kolumbianët vetëm 3 gola.

Me këtë fitore anglezët do të ballafaqohen në çerekfinale me Suedinë.

Continue Reading