Connect with us

SPORT

Ante Rebic përjashtohet nga Kombëtarja e Kroacisë për ndeshjet e Botërorit, shkak zënka me trajnerin

Published

on

Kroacia ka publikuar listen e lojtarëve të grumbulluar për Botërorin që pritet të fillojë këtë muaj në Katar.

Nga lista e lojtarëve të grumbulluar vërehet mungesa e lojtarit të Milanit, Ante Rebic.

Sipas burimeve në Kroaci arsye e mospërfshirjes së 29 vjeçarit në listën e lojtarëve që do të përfaqësojnë Kroacionë është bërë një zënkë mes tij dhe trajnerit Zlatko Dalic.

Besohet se Rebic ka fyer Dalicin çka ka bërë që ky i fundit të mos e thërrasë fare për ndeshjet e Kupës së Botës.

Botërori këtë vit mbahet në Katar, dhe ndryshe nga herët tjerë, do të fillojë nga 20 nëntori/Teleskopi.info

Continue Reading