Connect with us

SPORT

Formacionet PSG vs Real

Published

on

Ka arritur më në fund edhe ndeshja kthyese ndërmjet PSG-së dhe Real Madridit.Zinedine Zidane ka vendosur të startojë me një formacion ndryshe nga ndeshjet tjera dhe nuk ka rrezikuar dyshen Modric-Kroos, por ka inkuadruar në fushë një sistem prej 4 mesfushorë dhe 2 sulmues.

Real Madrid XI: Navas; Carvajal-Varane-Ramos-Marcelo; Vazquez-Casemiro-Kovacic-Asensio; Cristiano-Benzema

PSG XI: Areola; Alves, Silva, Marquinhos, Kurzawa; Rabiot, Motta, Verrati; Mbappe, Cavani, Di Maria

Continue Reading