Connect with us

SPORT

Klopp i lumtur me shortin e Ligës së Kampionëve

Published

on

Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp nuk ka ankesa, është i lumtur me kundërshtarin e çerekfinales, Manchester Cityn.

Shorti ka hedhur përball Liverpoolin dhe Manchester City. Sfida e parë do të luhet në “Anfield” të mërkurën e 4 prillit, kurse ajo e kthimit të martën e 10 prillit në “Etihad”.

“E kam thënë edhe më parë dhe është ende e vërteta. Është gjithmonë e zakonshme se ju do të keni në short të afërmin tuaj, pak a shumë, por të jem i sinqertë, është gjithçka në rregull”, u shpreh Klopp.

“Është gjithmonë siç ka qenë dhe siç kemi thënë, pranojmë çka do që na cakton shorti dhe tani është Manchester City, kështu që le të shkojmë”, ka thënë ai.

“Kemi humbur njëherë dhe kemi fituar një herë kundër tyre në Ligë, nuk besoj se ata mendojnë se më e mira që mund të kishin marrë nga ky short është Liverpooli”.

 

 

Continue Reading