Connect with us

SPORT

Ky është formacioni më i mirë i debutuesve në Kupën e Botës

Published

on

Kupa e Botës “Katar 2022” pritet të jetë një ngjarje e madhe edhe për disa nga futbollistët që do të debutojnë dhe janë gati të tregojnë vlerat e tyre.

Me garën më prestigjioze ndërkombëtare të futbollit në botë tani vetëm disa javë larg, emocionet po shtohen ndërsa njoftimet e skuadrave vazhdojnë të përhapen.

Në këtë Kupë të Botës që do të mbahet në Katar do të jenë shumë yje të konfirmuar që pritet të shkëlqejnë, por do të ketë edhe talent të rinj që janë gati për ta thënë fjalën e tyre.

Faqja sportive Goal.com ka publikuar një formacion apo 11-she të përbërë tërësisht nga lojtarë të moshës nën 23 vjeç, të cilët nuk kanë luajtur ende në një Kupë të Botës dhe janë gati të shkëlqejnë.

Nga Jude Bellingham te William Saliba, Vinicius Junior te Darwin Nunez, këta janë të disa nga emrat e lojtarëve që kanë zënë vend në formacion.

Më poshtë keni emrat e të gjithë lojtarëve dhe përzgjedhja lë shumë pak vend për kritika, pasi janë zgjedhur thuajse më të mirët.

Portier: Diogo Costa – Portugali

Mbrojtës i djathtë: Sergino Dest – SHBA

Qendërmbrojtës: William Saliba – Francë

Qendërmbrojtës: Josko Gvardiol – Kroaci

Mbrojtës i majtë: Alphonso Davies – Kanada

Mesfushori defensivë: Aurelien Tchouameni – Francë

Mesfushor qendror: Jude Bellingham – Angli

Mesfushor qendror: Pedri – Spanjë

Sulmues i djathtë: Bukayo Saka – Angli

Sulmues i majtë: Vinicius Junior – Brazil

Qendërsulmues: Darwin Nunez – Uruguai

Formacioni i debutuesve të Kupës së Botës

Continue Reading