Connect with us

SPORT

PSG pezullon Mesin për dy javë pas udhëtimit në Arabi

Published

on

Do të kishte padyshim implikime sensacionale në “luftën” midis PSG-së dhe Leo Messit pas udhëtimit të paautorizuar të kampionit argjentinas në Arabinë Saudite të hënën më 1 maj.

Klubi parisen ka vendosur të pezullojë lojtarin për dy javë me efekt të menjëhershëm, duke e konsideruar sjelljen e tij të lidhur me angazhimet me sponsorin e tij si shumë serioze.

Fillimisht u fol për një gjobë të thjeshtë por mesa duket presidenti Nasser Al Khelaifi, pavarësisht problemeve të hasura në skuadër në periudhën e fundit, ka vendosur të përdorë grushtin e fortë.

Kështu kemi një tjetër përçarje mes PSG-së dhe Leo Messit. Lamtumira në fund të sezonit është thuajse e sigurt dhe argjentinasi ka vendosur të shkëputet plotësisht nga klubi në këtë finale të sezonit me transalpinët që nuk kanë fituar ende kampionatin (vetëm pesë pikë përpara Marsejës).

La Pulce, pas nokautit kundër Lorient, fluturoi në Arabinë Saudite për arsye komerciale, duke injoruar stërvitjen ndëshkuese të vendosur nga klubi dhe Galtier pas paraqitjes së keqe të së dielës.

Në fakt, Messi nuk ka ndryshuar planet e tij dhe siç raporton L’Equipe, ai as që është munduar të paralajmërojë./rtsh