Connect with us

SPORT

Sipas mediave italiane, në janar Mourinho dhe Ronaldo do të jenë në një ekip

Published

on

E ardhmja e yllit të Manchester Unitedit, Cristiano Ronaldo do të jetë në Itali.

Asi portugez nuk po kalon periudhë të mirë tek ‘Djajtë e Kuq’. Ronaldo prej kohësh është i lidhur me largimin nga ‘Old Traffordi’.

“La_Repubblica” të enjten shkruan se Cristiano Ronaldo do të rikthehet në Itali, por kësaj herë të Roma.

“Cristiano Ronaldo në janar do ta vesh fanellën e Romës. Edhe pse 38-vjeç, Mourinho beson se Ronaldo do të jetë një përforcim i madh për Giallorosët”, shkruan La_Repubblica.

Ish-ylli i Real Madridit ishte transferuar tek Juventusi pas largimit nga ‘Bernabeu’./Teleskopi.info

Continue Reading