Connect with us

SPORT

Southgate publikon listën e lojtarëve anglez të ftuar për Kupën e Botës

Published

on

Gareth Southgate ka zbuluar sot (e enjte) listën e 26 lojtarëve të Anglisë për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Kupa e Botës “Katar 2022” do të fillojë më 20 nëntor dhe shumë ekipe kombëtare kanë publikuar listat e lojtarëve të ftuar.

Një gjë të tillë e ka bërë edhe Anglia sot gjatë ditës, me Southgate që ka publikuar listën, ku nuk mungojnë befasitë.

Reece James dhe Ben Chilwell mungojnë shkaku i lëndimeve, ndërsa Jarrod Bowen, Ivan Toney, Fikayo Tomori, James War-Prowse, Joe Gomez dhe Tyrone Mings nuk janë ftuar edhe përkundër formës së lartë.

Emrat që pritet ta udhëheqin Anglinë janë Harry Kane, Phil Foden, Kyle Walker dhe Declan Rice.

Portierë: Jordan Pickford (Everton), Nick Pope (Newcastle), Aaron Ramsdale (Arsenal)

Mbrojtës: Harry Maguire (Man Utd), John Stones (Man City), Kyle Walker (Man City), Luke Shaw (Man Utd), Kieran Trippier (Newcastle), Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Eric Dier (Tottenham), Conor Coady (Everton), Ben White (Arsenal)

Mesfushorët: Declan Rice (West Ham), Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Jordan Henderson (Liverpool), Mason Mount (Chelsea), Kalvin Phillips (Man City), James Maddison (Leicester), Conor Gallagher (Chelsea)

Sulmuesit: Harry Kane (Tottenham), Phil Foden (Man City), Raheem Sterling (Chelsea), Marcus Rashford (Man Utd), Bukayo Saka (Arsenal), Jack Grealish (Man City), Callum Wilson (Newcastle)/Teleskopi.info

Continue Reading