Connect with us

SPORT

Ten Haag vendos, Ronaldo nuk do të luajë më për Manchester United

Published

on

Erik ten Hag thuhet se u ka thënë krerëve të Manchester United se Cristiano Ronaldo nuk duhet të luajë më kurrë për klubin.

Intervista shpërthyese e portugezit me Piers Morgan, në të cilën ai goditi klubin dhe trajnerin holandez, padyshim se do të ketë masa ndëshkuese për të.

Njeriu që bëri maksimumin gjatë gjithë verës për t’u larguar nga klubi ka thënë se ai ndjen se Ten Hag po përpiqet ta detyrojë atë të largohet nga klubi.

Në fund të fundit, ishte ish-trajneri i Ajaxit që e emëroi Ronaldon kapiten kundër Aston Villas, vetëm një javë para se të dilte intervista thumbuese, një lëvizje e njohur në qarqet e futbollit si një shenjë që dikush dëshiron të largohet nga klubi.

Pasojat nga intervista, e cila nuk do të transmetohet në maksimum deri të mërkurën dhe të enjten, tashmë kanë filluar, me 37-vjeçarin që do të gjobitet me pagën maksimale prej dy javësh.

United lëshoi ​​një deklaratë duke thënë se klubi “do të marrë parasysh përgjigjen e tij pasi të jenë vërtetuar faktet e plota”, megjithëse faktet duket se janë mjaft të qarta tani.

Megjithatë, sipas ESPN, Ten Hag ka vendosur tashmë se çfarë duhet të ndodhë më pas, me holandezin që u tha krerëve të klubit se Ronaldo të mos luajë më.

52-vjeçari zhvilloi një takim me bashkëkryetarin Joel Glazer, shefin ekzekutiv Richard Arnold dhe drejtorin e futbollit John Murtough të hënën për të diskutuar këtë çështje.

Raporti pretendon se trajneri donte një Ronaldo të motivuar për të ndihmuar në sfidën e klubit për top katroshe dhe kupat e tjera, mirëpo tani nuk dëshiron ta ketë më në ekip./Teleskopi.info

Continue Reading