Connect with us

SPORT

Tragjike, gjendet i vdekur futbollisti i zhdukur brazilian

Published

on

Një lajm tragjik vjen nga Brazili.

Futbollisti 19-vjeçar Vinicius Skulny të mërkurën në mbrëmje është gjetur i vdekur. Ai ishte në kërkim prej 10 ditësh.

Skulny sipas medieve të huaja, u gjet në lumin Iguatema në shtetin brazilian të Mato Grosso do Sul, në komunën e Sete Quedas. Futbollisti i ri është gjetur me kokë të prerë, ndërsa trupi i tij është copëtuar. Policia lokale po shqyrton disa opsione dhe ende nuk ka përcaktuar shkakun që ka çuar në vrasjen e Skulnyt.

Skulny u raportua i zhdukur më 25 qershor pasi kishte shkuar në një festë me miqtë e tij pas një loje dhe që nga ajo kohë pati humbur çdo gjurmë.  Raportohet se Skulny shkoi për të vizituar ish-të dashurën e tij, pas së cilës dyshohet se u vra nga partneri i saj aktual. Gjithçka është ende në nivelin e spekulimeve.

Continue Reading