Connect with us

STILI

A dëshironi t’i rrisni flokët? Provoni këtë maskë nga mjalti

Published

on

Mjalti është i njohur për vetitë e tij shëruese.

Por përhapja e substancës ngjitëse dhe të ëmbël mbi flokët tuaj do të iu ndihmojë në shkëlqimin dhe rritjen e tyre.

Po ashtu mjalti është përbërësi më i madh për rritjen e flokëve.

Më poshtë do t’ia sjellim një maskë për flokë me mjaltë dhe baj ulliri:

Gjysmë filxhan mjaltë

1/4 filxhan vaj ulliri

1 / 4th filxhan qumësht i përpunuar (opsionale)

Përzieni mjaltin dhe vajin e ullirit së bashku dhe futeni në mikrovalë për 30 sekonda.

Pasi që përzierja të jetë ftohur, shtoni qumështin dhe tundeni. Pastaj, aplikoni këtë masë në mënyrë të barabartë në të gjithë flokët. Lëreni maskën e mjaltit për rreth 30 minuta në flokë dhe vendoseni një kapele plastike.

Pastrojeni maskën me ujë të freskët / të vakët dhe shampon.

Continue Reading