Connect with us

STILI

Kim Kardashian: Martesa me Kanye West ishte e bukur, por nuk mund ta ndihmoja atë

Published

on

Kim Kardashian nuk e konsideron martesën e saj me Kanye West si një “dështim”.

Ylli i “Kardashians” reflektoi për marrëdhënien e tyre në ‘podcastin: On Purpose‘ të Jay Shetty të hënën, duke shpjeguar se ajo nuk mund t’i “ndihmojë” njerëzit që nuk e “dëshirojnë”.

Ndërsa Kardashian nuk e përmendi emrin e ish-bashkëshortit të saj, ajo foli gjerësisht se më parë kishte “pikëpamje të ndryshme” nga dikush në jetën e saj, të cilin nuk kishte “fuqi” ta ndryshonte.

“Nuk mund t’i detyrosh bindjet e tua dhe ta projektosh atë tek dikush që mendon diçka krejtësisht të ndryshme”, tha ylli për përpjekjet për të krijuar raporte me një person të caktuar.

Edhe pse ajo beson se është “në rregull të kesh” opinione kontradiktore, duke thënë se kështu “bota shkon rrotull”, Kardashian i inkurajoi dëgjuesit që t’i jepnin përparësi “përputhjes në të njëjtat vlera dhe morale dhe gjëra në thelbin tuaj”.

Ish-ylli i “Keeping Up With the Kardashians” shpjegoi: “Është në rregull të kuptosh se kjo jetë është kaq e shkurtër dhe duhet të shkosh dhe të gjesh njerëzit që përputhen me atë që beson vërtet.

“Nuk mund t’i detyrosh vërtet gjërat njerëzve të tjerë. Nuk mund të presësh që ata të jenë aty ku je dhe në nivelin tënd”, tha ajo.

Kardashian, shtoi se ajo u mëson atë mësim katër fëmijëve të saj dhe 45-vjeçarit West – North, Saint, Chicago dhe Psalm – ndërsa ata kërkojnë “për miq, partnerë dhe marrëdhënie”, veten e tyre.

Ish-çifti u martuan në vitin 2014 dhe u ndanë në vitin 2021. Ata zgjidhën divorcin e tyre nëntorin e kaluar pas garës së dështuar presidenciale të reperit “Stronger” , komenteve të diskutueshme mbi skllavërinë dhe shumë çështjeve tjera.

West tani thuhet se është i martuar me punonjësen e tij në Yeezy, Bianca Censori. Që kur u largua nga Ye, Kardashian është përmbajtur nga kritikat e drejtpërdrejta të skandaleve të tij, duke përfshirë sulmet e përsëritura antisemite, për të mbrojtur fëmijët e tyre.

“Nëse ata nuk i dinë gjërat që thuhen ose çfarë po ndodh në botë, pse do t’ua sjell ndonjëherë atë energji?”, ajo i shpjegoi Angie Martinezit në dhjetor 2022. “Kjo është vërtet një gjë e rëndë e të rriturve, me të cilën ata nuk janë gati të përballen”, kishte deklaruar Kim. /Telegrafi/

Continue Reading