Connect with us

STILI

Si ta largoni mykun në pranverë?

Published

on

Myku në mure krijohet si pasojë e mos ajrosjes së shtëpisë sidomos gjatë stinës së dimrit.

Me ardhjen e pranverës shumë persona fillojnë të pastrojnë mykun por nuk dinë si.

Kështu kur filloni pastrimin së pari duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj, preferohet të keni maskë dhe dorëza adekuate.

Më pas duhet ta merrni ujë të oksigjenuar 130 gradë dhe vendoseni në pjesën e mykut, pas disa dite merrni një litër ujë të nxehtë dhe në të vendosni dy gota uthull, pas përzierjes vendoseni në pjesën e mykur, kështu pas pak dite do të eleminiohet tërësisht myku.

Continue Reading