Connect with us

TEKNOLOGJI

Facebook pushon nga puna 11 mijë punonjës

Published

on

Kompania ‘Meta’ po pushon nga puna më shumë se 11,000 punonjës, ose 13 për qind të stafit të saj, tha CEO Mark Zuckerberg në një letër drejtuar stafit të mërkurën.

“Sot po ndaj disa nga ndryshimet më të vështira që kemi bërë në historinë e Metës”, tha Zuckerberg në letër, shkruan Euronews.

“Ne po ndërmarrim gjithashtu një sërë hapash shtesë për t’u bërë një kompani më efikase. Ky është një moment i trishtuar dhe nuk ka rrugëdalje. Për ata që po largohen, dua t’ju falënderoj përsëri për gjithçka që keni vënë në këtë vend”.- mësohet se ka thënë Zuckerberg./Teleskopi.info

Continue Reading