Connect with us

KURIOZITETE

Arkëtari i marketit e shtyu të blinte një tiketë lotarie, gruaja fiton 100 mijë dollarë

Published

on

Një grua nga Maryland, e cila më parë fitoi dy çmime llotarie prej 10,000 dollarësh, tha se arkëtari e shtyu atë të provonte një biletë gërvishtëse. Si pasojë, ajo fitoi një çmim të parë prej 100,000 dollarësh.

“Sinqerisht nuk kisha ndërmend të luaja”, u tha 34-vjeçarja Brandywine u tha zyrtarëve të Lotarisë Maryland. “Arkëtari atje në Waldorf Liquors tregoi këtë biletë të re dhe dëshira më erdhi.”

Lojtarja menjëherë gërvishti biletën, duke zbuluar një çmim prej 15 dollarësh. Ajo vendosi të përdorë 10 dollarë nga fitimet e saj për të blerë një biletë të dytë, e cila i dha asaj çmimin prej 100,000 dollarësh.

“Kur pashë 100,000 dollarët, nuk mund ta besoja. Qëndrova e qetë, por gjithçka që mendoja ishte ‘Oh, Zoti im’”, kujton fituesja.

Gruaja, e cila tha se më parë kishte fituar dy çmime prej 10,000 dollarësh nga vizatimet e Pick 4, tha se doli në parking për t’i treguar burrit të saj.

Burri im po priste në makinë. Ai mendoi se isha çmendur”, theksoi ajo./Teleskopi.info

Continue Reading